Krmivo pro koťata

29. prosince 2006 v 10:06 | Muninka:-) |  ♣Chovatelství♣
Jak krmit "juniory"?
V prvních třech měsících života není žaludek kotěte větší než lidský nehet - v porovnání s dospělými kočkami - dokáže strávit malé porce potravy mnohem rychleji. Od čtyř měsíců věku představuje kapsička pro kotě jednu porci kompletní a chutné potravy. Už se tedy nemusíte obávat, že se ve vaší ledničce budou hromadit napůl spotřebované konzervy a že na miskách zůstanou nekonzumované okoralé zbytky. Kotě rychleji tráví a tak potřebuje více potravy.
TAKŽE:
* začněte čtyřmi nebo pěti porcemi denně
* když kotě dosáhne asi šesti měsíců věku, postupně snižte počet pokrmů na dva až tři denně
A ještě něco - kočky, a koťata zvlášť, nemají rády studenou potravu servírovanou přímo z ledničky, proto by každé podávané krmivomělo mít pokojovou teplotu.
Je důležité podávat kotěti malé porce potravy, ale pravidelný stravovací režim je neméně důležitý. Zvíře by si mělo zvyknout, že pokaždé dostává potravu:
* na stejném místě
* ve stejnou denní dobu
Stejně jako děti, i koťata rostou různě rychle, a proto jsou připravena přejít na potravu pro dospělé jedince v různém věku. Většina koček vypadá dospěle již ve věku 4 až 6 měsíců, ale nezapomínejme, že koťata až do svých prvních narozenin stále rostou a vyvíjejí se. Mají tedy i jiné nutriční nároky než dospělé kočky, vyžadují například více tuků a bílkovin a jiný poměr mezi minerálními látkami a energii.
Od jednoho roku byste měli postupně přidávat kapsičky pro dospělé kočky.
Vodu, nebo mléko?
Pamatujte, že kočka musí mít neustále k dispozici misku s čerstvou vodou, aby se mohla kdykoli napít. Ještě důležitější je to v případě, že se živí převážně suchou potravou. A prosím, nadávejte kočce kravské mléko, není to pro kočky vůbec přirozené, ačkoli by se to mohlo zdát. Vysoký obsah laktózy může u koček vyvolat podráždění žaludku a průjem. Doporučuje se místo kravského mléka kupovat tzv. Salko, které je k dostání ve všech obchodek ( v plechovce).
Aby byla strava kompletní, musí obsahovat všechny potřebné živiny:
* bílkoviny
* tuky
* uhlohydráty
* minerální látky
* vitamíny :
Vitamíny B a E pečují o správný chod metabolických procesů uvnitř jejího těla.
Vitamíny A a D mají na starosti stavbu kostry a zubů, zdraví sliznice a zraku koťátek
Také vápník a fosfor jsou důležité pro zdravé kosti a zuby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pivko Pivko | Web | 28. září 2017 v 9:14 | Reagovat

Jakou mate kytaru

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.