Slohová práce - Abeceda z prázdnin

3. října 2007 v 18:13 | Muninka:-) |  ↕ Něco do školy ↕
Autobus: Autobusem jsem se několikrát přepravovala hlavně po městě. Hlavně v ty dny, kdy bylo venku teplo a já jezdila na plovárnu. Je to dobrý způsob přepravy.
Brigáda: Na brigádu jsem letošní prázdniny jezdila na Seč na firemní rekreační středisko mého táty. Dojížděla jsem tam uklízet každou sobotu. Přes týden jsem někdy chodila pomáhat tátovi přímo do práce. To mě bavilo víc.
Courání: Courání do městě byla moje nejlepší prázdninová zábava. Chodila jsem tam s kamarádkami skoro každý den. Nejvíce času jsme trávily v kavárně :-), chozením po obchodech nebo posedáváním na náměstí. Často jsme koupily takové věci, které jsme ani nepotřebovaly.
Dovolená: Letošní rodinnou dovolenou jsme strávili v Belgii. Sedm dní jsme strávili u moře a tři dny přímo v hlavním městě Belgie - Bruselu. Byla to krásná dovolená, při které jsme poznali mnoho zajímavého. Navštívili jsme jak zábavné parky, tak i historické objekty. Při tom jsme se dozvěděli, že Belgie je krásná země, kterou mnozí z Čechů moc neznají a je to velká škoda.
Hudba: Jelikož mám ráda hudbu, tak i o prázdninách sem jí poslouchala a když jsem měla náladu, tak i hrála na klávesy nebo na klavír. V srpnu jsem si koupila kytaru a začala sem se na ní sama učit….tak snad časem budu něco umět :-)
Chrudim: V Chrudimi jsem strávila nejvíc času z prázdnin s mými kamarády. Jelikož tu bylo hodně akcí, o zábavu jsme měli postaráno :-). A když se nic nedělo, vyjeli jsme někam do přírody nebo do jiného města. Proč by taky ne, že? Prázdniny si má člověk pořádně užít a to já jsem si je v Chrudimi užila!!!
Internet: Když jsem byla doma a neměla co dělat, byla jsem na internetu a komunikovala jsem přes icq. Tak jsem si mohla povídat i s těmi známými, kteří nebyli doma.
Jídlo: O prázdninách jsem mnohokrát byla sama doma. Došlo i na to, že jsem si musela sama vařit. Většinou za mnou v kuchyni zůstala spoušť, kterou málokdo dokáže. Mého uvařeného jídla se někdy musela najíst i sestra, a jelikož je ještě zdravá, je vidět, že to zas tak zlé nebylo :-).
Mumlava: Jeden týden jsme strávili s mojí sestřenkou v Harrachově. Chodili jsme na túry, ale hlavně na Mumlavský vodopád, kde jsme se i několikrát koupali. Sice to bylo úplně ledové, ale nám to nevadilo.
Narozeniny: Slyšeli jste někdy, že by se slavili kočičí narozeniny? Ne? No, ani se Vám nevidím. Ale my jsme takové kočičí narozeniny slavili. Náš kocour Bertíček slavil v srpnu své třetí narozeniny. A tak jsme oslavovali my. Chlebíčky, jednohubky, rychlé špunty a oslava mohla začít :-).
Počasí: Letošní počasí v létě bylo velmi proměnlivé. Hodně mě štvalo, že nebylo takové teplo, abychom se mohli koupat celou dobu. Protože máme bazén, je to škoda, že jsme ho tento rok moc nevyužili.
Sranda: O prázdninách by měla být sranda. Od čeho by ty prázdniny pak byly, že? :-) A jak zažít takovou pořádnou srandu? K tomu je potřeba dobrá parta, plný žaludek a skvělá nálada. O prázdninách jsme to všechno měli také.
Vlasy: To bylo jednou, když jsem zase neměla do čeho píchnout, a tak mě napadlo, že bych si mohla obarvit vlasy. Zašla jsem tedy do obchodu a koupila takovou docela pěknou barvu, kterou jsem měla i předtím. Ale nevšimla jsem si, že barva, kterou jsem si koupila, je jen na jedno použití. Proto asi byla tak levná :-). Vlasy jsem si teda nic zlého netuše obarvila. Po jednom umytí ale následoval šok. Barvička se totiž nějak zvláštně smíchala s mou předcházející barvou a tak po umytí byla moje hlava mírně do modra až zelena. "Co teď?", pomyslela jsem si a pak poprosila mamku, aby mi došla pro novou, tentokrát už normální barvu, která se nebude barvit do modra :-). Naštěstí tahle už byla normální.
Yanderov: Yanderov je název hudebního festivalu, který se uskutečnil na začátku prázdnin na hřišti na Janderově. Je to festival pro začínající skupiny, kteří ještě nejsou mediálně známí a chtějí se proslavit. Na festivalu jsem byla celé čtyři dny, co trval a musím říct, že je to velmi dobrá věc pro ty, kteří začínají. Určitě se půjdu kouknout i příští rok.
Zahrada: Na zahradě jsem letošní léto byla hodně, zvlášť o prázdninách. Stala jsem se o kytky i o naší vypěstovanou zeleninu, kterou jsem spíš konzumovala, než pěstovala :-). Nejvíc času mi ale zabralo sekání trávy, které nesnáším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juicy Juicy | Web | 5. října 2007 v 17:18 | Reagovat

:) pěkné..

2 Hedwishka Hedwishka | 24. října 2008 v 5:50 | Reagovat

dik moc na tema barveni vlasu jsem si hnedka vzpomela na muj blby pribeh:-Da mam slohovku:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.