MALÍČEK - Nadační fond naší školy

11. ledna 2008 v 21:34 | Muninka:-) |  Základka
Vánoční X-boj
Víte, že na naší škole funguje Nadační fond, který pomáhá rodinám, které by si nemohli jinak dovolit všechny výjezdy a akce, které škola pořádá? A pro tuto nadaci se pořádá Vánoční X-boj, který se jako loni bude konat v místní sportovní hale Sokol. Zajímalo nás něco víc o tomto užitečném fondu, a tak jsme došli za paní učitelkou Brožovou a položili jí pár otázek.
Jak vznikl nápad vytvořit Nadační fond?
Vznik Nadačního fondu iniciovala skupina rodičů, kteří si uvědomovali důležitost programu "Spolu to dokážeme" a význam všech jeho výukových seminářů a sportovních kurzů. Zároveň vnímali, že tyto akce budou smysluplné pouze za předpokladu účasti celého třídního kolektivu. Protože většina těchto akcí je finančně nákladná a někteří žáci by se všech akcí nemohli zúčastnit, rozhodli se založit fond, z něhož by se právě těmto žákům poskytoval na akce programu "STOD" příspěvek.
Jak je možné příspěvek z Nadačního fondu získat?
Zájemce o příspěvek, který by nemohl uhradit účastnický poplatek za své dítě v plné výši, má možnost obrátit se na mne a společně projdeme stanovená kriteria pro poskytování příspěvku. Pokud aktuální situace žadatele odpovídá některému z kritérií, obdrží k vyplnění jednoduchou žádost. Z nadačního fondu je možné přispět na ubytování při akci, na dopravu a na zapůjčení lyžařské výzbroje. Stravování žáka na akci hradí vždy rodiče.
Jak se do Nadačního fondu získávají peníze?
Základní kapitál pro činnost Nadačního fondu byl získán z Vánočního X-boje, který se konal loni v prosinci. Další příspěvky byly získány od sponzorů a podle svých možností přispěla do Nadačního fondu i řada rodičů žáků naší školy. Pokud by někdo chtěl Nadačnímu fondu pomoci může poskytnout finanční příspěvek na účet u Komerční banky číslo ….
Bude se Vánoční X-boj konat i v letošním roce?
Ano, přípravný výbor již intenzivně pracuje a podle posledních informací se bude konat v úterý 25. prosince od … hodin ve sportovní hale. Účast přislíbili Martin Dejdar, Aleš Valenta, Antonín Panenka a řada dalších osobností.
Jaké jsou zkušenosti s využitím Nadačního fondu v prvním roce jeho existence?
Od ledna do listopadu využilo příspěvku z Nadačního fondu celkem dvanáct žáků. Velmi cenné je, že právě poskytnutí příspěvku umožnilo některým žákům poprvé vyjet na společnou akci programu "STOD" se svojí třídou.
Jak vidíte činnost Nadačního fondu pro další období?
Záleží především na tom, jak se bude dařit získávat finanční prostředky pro činnost fondu. Tedy na štědrosti sponzorů a dalších dárců a úspěšnosti a finančním přínosu sportovních a kulturních akcí pořádaných ve prospěch fondu. Takže například zakoupením i jedné vstupenky na Vánoční X-boj je možné přispět na další činnost.
Nikola Hrouzková a Monika Netolická, IX. A
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pivko Pivko | Web | 10. září 2017 v 19:33 | Reagovat

Jakou mate kytaru

2 Sandokan Sandokan | Web | 23. září 2017 v 20:44 | Reagovat

Fakt?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.