MALÍČEK - Anketa - tip na knihu

14. června 2008 v 9:22 | Muninka a Nikča |  Základka
Anketa
Lucka T. IX. A: Nedávno jsem dočetla velmi zajímavou knihu jménem Bílá Masajka. Je to kniha od Corinne Hofmannové Oslovila mě jejím obsahem, který je velmi poutavě napsán. Jedna dívka se zamiluje do keňského válečníka a zůstane s ním. Vzdá se rodiny, dlouholetého přítele a dokonce i švýcarského občanství. Doporučuji to všem starším žákům a dospělým, kteří mají rádi drama, psycho a dobrodružství.
Zuzka, IX. A: V poslední době mě asi nejvíce zaujala knížka s názvem Poslední templář. Oslovila mě hned na první pohled, protože je to něco na styl knihy Šifra mistra Leonarda, která se mi moc líbila, takže jsem se dala do čtení. Je to opravdu moc zajímavá knížka. doporučuji to lidem, kteří mají alespoň trochu rádi historii, tajemství a záhady.
Lucka P. IX. A: Pusinka, tak je jmenuje kniha od Karla Žiláka, kterou bych ráda doporučila všem, kteří mají rádi beletrii a konkrétně literaturu se zaměřením na drogy, život v podsvětí a sexuální násilí. Příběh je o mladé dívce, která má velice blízko k těmto pojmům. Její život není vůbec jednoduchý a jen těžko se svou skutečností tato zranitelná a citlivá dívka vyrovnává. Jak Pusinka a její parta čelí problémům, či jak je zcela podceňují si přečtěte v této zajímavé knížce. A proč? Protože lidé často čtou příběhy, které mají k realitě velmi daleko a tato kniha je dokladem skutečného, tvrdého života, který prožívalo, nebo prožívá více lidí.
Adéla Š., IX.A: Mě zaujala knížka, která se jmenuje "Prázdniny za všechny prachy"od Petry Braunové. Je to o dívce jménem Michaela. Jela na prázdniny s mámou a jejími mladšími sourozenci na chalupu. Její rodiče se právě rozvedli a ona se je snaží dát dohromady. Bylo to velmi zajímavé čtení.
Monika V., IX. A: Asi nejvíc ze všech knich mě oslovila Saga of Darren Shan, která má několik dílů. Je to příběh o mladém chlapci Darrenu Shanovi, který se kvůl nešťastné náhodě stal poloupírem. Je to kniha hlavně pro ty, kteří se při čtení rádi bojí. Někdy prožívá Darren opravdu strašidelná dobrodružství.
Monika N, IX.A: V poslední době se mi líbila knížka "Na vlastní kůži" od Kate Holdenové. Australská spisovatelka psala příběh ze své vlastní zkušenosti. Jako mladá dívka se dostává do styku s drogami, stane se prostitutkou. Doporučuji si knihu přečíst, alespoň pro odstašující příklad :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dani Dani | 31. prosince 2012 v 21:16 | Reagovat

Ahoj doporučila bych knihu: Káťa Katrin Katynka. Je o dívce Káťě která má úžasnou přítelkyni která by byla ráda modelka.Pak Katka odjede k babičce a spí v "úžasném"podkrovním pokojíku a ne s sestřenicí a bratranci ve stanu.Tajně čte na půdě deník své babičky,který psala ve věku Katky.Káťa se pak zamiluje a začne trošku pohrdat těmi dívkami které chodí na zábavy a tak...Ale pak se o ni začne zajímat ještě jeden kluk.Od jeho sestry se dozví že je to Donchuán.Nakonec když zjistí že u Katky nemá šanci,sbalí její sestřenici.Však Katka a Vašek(to je ten kluk do kterého se zamilovala) si píšou zamilované dopisy a chodí spolu.
Knížka pro holky

2 Verca Verca | Web | 10. září 2017 v 19:32 | Reagovat

To je moc zajimave

3 Sandokan Sandokan | Web | 28. září 2017 v 10:00 | Reagovat

Doporucte mi nejake kytarove lekce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.