SVS na soudním přelíčení

15. listopadu 2010 v 19:22 | Monča :) |  ♥ MOJE ♥
Dnes jsme s naším společenskovědním seminářem navštívili Krajský soud v Hradci Králové a zúčastnili jsme se soudního přelíčení trestního činu vraždy dvouměsíční dcery manželů Suchánkových - Kristýnky. Obžalovaný Suchánek, otec Krystýnky, je obviněn z vraždy a týrání dítěte, manželka Suchánková z týrání svěřené osoby.
Jako první byla vyslechnuta 21letá Anna Suchánková. Na první pohled působila jako nesebevědomá a hodně jednoduchá mladá žena. Popsala svůj dosavadní život, seznámení s manželem a společné soužití s ním. Podle výpovědi měl být surový nejen na dítě, ale i na ni. Podle všeho přišel s novou metodou starání se o dítě on. Děcko z vlastní iniciativy několikrát zabalil do deky a udeřoval pěstmi za účelem dítě unavit, jelikož ho jeho pláč (nejspíš z hladu) rušil při sledování televize. Sám potom při své výpovědi řekl: Když zvoní budík a zabalíte ho do deky, tak je taky míň slyšet". Své dítě měl dne 18. března tohoto roku opět do deky zabalil, dusit a poté ho třemi až čtyřmi ranami udeřit pěstí do hlavičky. Kristýnka utrpěla závažná poranění hlavy, proto ji rodiče ihned odvezli do náchodské nemocnice, kde řekli, že jim dítě při předávání spadlo na roh stolu. 
Z náchoské nemocnice byla Kristýnka převezena do nemocnice v Hradci Králové, kde po šesti dnech zemřela.
Paní Suchánková uvedla, že dítě také do deky pod nátlakem manžela dvakrát zabalila, poté se opravila a tvrdila, že to bylo jen jednou.
Po přestávce byl vyslechnut pan Suchánek, Tvrdil, že manželku k ničemu nenutil, že vše co dělala bylo z její vlastní vůle. Dítě měla do deky zabalovat několikrát a poté, co nepřestávalo brečet, předala "práci" manželovi a údajně říkala, že to manžel umí lépe. Údajně dítě balil, aniž by mu docházelo, že by se mu mohlo něco stát. Na otázku, jestli na dítěti bylo něco zvláštního po vyndání zpod deky přiznal, že mělo namodralé rty a že to v té situaci připisoval jeho únavě.  
Suchánkovi hrozí za vraždu až výjimečný trest, jeho žena by mohla jít do vězení až na osm roků. Soud by v úterý mohl skončit vyhlášení rozsudku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackeline Jackeline | Web | 10. září 2017 v 18:41 | Reagovat

To je docel dobry

2 Verca Verca | Web | 28. září 2017 v 8:56 | Reagovat

Muze levak hrat na normalni kytaru?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.